OCEL VG-1 SAN MAI III®

Ocel VG-1 je nerezová ocel vyrobená japonskou společností Takefu Special Steel. Obsahuje vysoký podíl uhlíku a dále také molybden a chrom. Během procesu kování vznikají dvojité karbidové vazby díky molybden a chromu, což vede k lepší odolnosti proti opotřebení a korozi.

Tato ocel má vynikající schopnost udržovat ostří, bodovou pevnost a rázovou a pevnostní charakteristiku, která je lepší než u některých jiných nerezových ocelí, jako jsou například 440C, VG-10 nebo ATS 34.

Nože vyrobené z oceli VG-1 jsou ideální pro kempování a pro pokročilé lovce. Mají tvrdou čepel s vysokým obsahem uhlíku a dalšími legujícími prvky. Ocel VG-1 je speciálně zušlechtěna pro dosažení vysoké mez pevnosti. Horní vrstvy nože jsou vyrobeny z nízkouhlíkové oceli, která poskytuje vysokou houževnatost a funguje jako "arrestor" pro mikrotrhlinky, které mohou vznikat ve tvrdé vysokouhlíkové oceli. To zajišťuje maximální odolnost čepele proti ztrátě ostří a snižuje riziko zlomení čepele, čímž se zvyšuje její odolnost při sekání a mírném páčení.