KA-BAR

Ka-Bar je americký výrobce nožů s více než dvousetletou tradicí. Díky nasazení v americké armádě během druhé světové války se nože Ka-Bar staly ikonou moderních bojových nožů. Od té doby si společnost Ka-Bar získala renomé tradičního výrobce proslulých nožů, které se vyznačují odolností, všestranností a kvalitním provedením.

Společnost Ka-Bar Knives, Inc., sídlící ve státě New York, nabízí kromě klasických nožů Ka-Bar s pevnou čepelí také široký sortiment nožů určených pro outdoorové aktivity, lovce, rybáře a sběratele nožů. Kromě ikonických nožů s dlouhou pevnou čepelí zahrnuje její nabídka i EDC nože a nože s unikátními designy. Velmi oblíbené jsou rovněž zavírací nože Ka-Bar.

Označení Ka-Bar je často spojováno s původními bojovými noži Ka-Bar USMC (známými také jako USMC Mark 2, Fighting Utility nebo 1219C2 Combat Knife), které byly poprvé nasazeny americkými mariňáky v roce 1942. Tradiční bojový nůž Ka-Bar USMC Fighting Utility Knife má 7 palců dlouhou pevnou černou čepel s hladkým nebo kombinovaným ostřím, vyrobenou z odolné uhlíkové oceli 1905. Nože Ka-Bar USMC mají čepel typu Clip Point a jsou typicky doplněny koženou rukojetí a pouzdrem - koženým v případě USMC nebo plastovým v případě verze USN.

Od druhé světové války doprovázely bojové nože Ka-Bar americkou armádu prakticky všude, kde působila - v Koreji, Vietnamu, Perském zálivu, Iráku i Afghánistánu. V náročných podmínkách se bojové nože Ka-Bar osvědčily jako všestranný nástroj vhodný pro různé outdoorové aktivity, jako je štípání dřeva, řezání kabelů, vyhrabávání děr nebo otevírání konzerv.