EDC (EVERY-DAY CARRY)

EDC znamená "každodenní nošení" a označuje všechny předměty, které člověk nosí s sebou každý den jako součást své běžné výbavy. Tento pojem často souvisí s osobní připraveností a praktičností a je to individuální záležitost každého jednotlivce, která závisí na jeho potřebách, životním stylu a povolání.
Mezi nejběžnějšími EDC předměty najdeme mobilní telefon, klíče, peněženku, kapesní nůž, svítilnu, zápisník a propisku, prostředky pro poskytnutí první pomoci a nástroje na sebeobranu, jako je pepřový sprej, teleskopický obušek a plynová nebo palná zbraň. Ideální EDC by mělo být souborem užitečných nástrojů a vybavení, které vám pomůže zvládnout vaše běžné úkoly, ale i neočekávané situace.
S ohledem na věci, které člověk nosí, musí zvolit odpovídající oděv a batožinu. Někomu postačí třeba jen kapsy u běžných kalhot, jinému budou více vyhovovat cargo kalhoty s více kapsami, případně i menší pouzdro, sumka či ledvinka nebo dokonce batoh či brašna. Pokud u sebe nosíte zbraň, nebude na škodu sáhnout po zavazadle, které umožňuje její pohodlné skryté nošení, nebo zvolit separátní opaskové pouzdro určené pro samotnou zbraň.