Nůž Condor CTK242-8 Primitive Bush Knife + kožené pouzdro

Kód: 2618
2 850 Kč 2 355,37 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

Primitive Bush je nůž větších rozměrů, tak aby zastal práci sekerymačety a nože. Má na sobě určité prvky, díky kterým se s ním pracuje velice dobře a zastane i jemnější práci. Nůž je vyrobený firmou Condor, která sídlí ve Střední Americe v  El Salvadoru. Dobrý poměr cena/výkon.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ROZMĚRY

  • celková délka nože 340 mm
  • délka čepele 202 mn
  • tloušťka čepele 3 mm

POUŽITÉ MATERIÁLY

  • ocel 420 HC (je to nerezová ocel s vyšším obsahem uhlíku, tvrdost oceli se pohybuje kolem 57- 58 HRC, je podobná oceli 440C. Odolnost vůči opotřebování je ucházející, odolnost vůči korozi je dobrá)
  • střenka je ze dřeva v tomto případě ořech (střenka je podlepena a jištěna třemi průchozími nýty)
  • pouzdro je z 2,5 mm silné hovězí kůže hnědé barvy

Historie společnosti CONDOR TOOL & KNIFE® sahá až do roku 1787, kdy byla v německém Solingenu založena společnost GEBR WEYESBERG COMPANY.

Díky kvalitě vyráběných mečů, vojenských nožů, zemědělského nářadí a domácích příborů se Solingen stal světovým hlavním městem nožířství. V průběhu generací zjistil největší světový výrobce mečů a nožů, že je nutné rozšířit provoz do dalších zemí, aby mohl lépe sloužit svým zákazníkům.
V roce 1964 založila společnost IMACASA® GEBR WEYESBERG COMPANY v Santa Aně v Salvadoru výrobní závod s nejmodernějším německým vybavením a vyslala některé své místní zaměstnance na rozsáhlé školení do Solingenu.  Středoamerické provozy společnosti IMACASA byly v 80. letech prodány místním investorům.

Společnost IMACASA® má více než 56 let zkušeností s výrobou a velkoobchodním prodejem železářského nářadí pro zemědělství, stavebnictví, trávníky a zahrady a průmyslové trhy. Má výrobní a distribuční zázemí v celé Střední Americe, vyváží do více než padesáti zemí světa a poskytuje stabilní zdroj pracovních míst v regionu.  V současné době je společnost IMACASA® jedním z největších výrobců mačet a lopat na světě, který pracuje na nepřetržité směny, aby uspokojil rostoucí celosvětovou poptávku po svých výrobcích.

O návrháři

Matt Graham má zkušenosti s životem mimo pevninu: jednoho dne šel na procházku a nakonec strávil šest měsíců sám ve volné přírodě. Žije v odlehlé oblasti jižního Utahu, kde primárně spí v primitivních podmínkách. Možná jste viděli Matta používat produkty Condor v televizi. V roce 2015 se Graham a Condor Tool & Knife spojili, aby vyvinuli speciální řadu „Primitive Survival Tools“, kombinující Mattovy základní znalosti domorodých dovedností a průkopnického designu s ručním řemeslem Condora.  Nástroje Condor's Primitive Survival Series jsou odolné a dostanou vás na další úroveň ve vašich dobrodružstvích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: