Výběr top 5 vzduchovek GAMO

Kdo si myslí, že se vzduchovkami nemůže být tolik zábavy, ten se šeredně mýlí. Níže vám představíme pětici vybraných kvalitních vzduchovek, které mají do neoblíbenosti opravdu hodně daleko. Zábava pro celou rodinu právě začíná!

GAMO Shadow IGT

Tenhle „Stín“ rozhodně dlouho ve stínu nezůstane, patří totiž ke vzduchovkám, které své zaměření posouvají o úroveň výš. Namísto klasických vzduchovek bychom zde pružinu hledali marně, nahrazuje ji zde mechanismus pneumatického válce, kde se stlačuje inertní plyn. Tento specifický mechanismus totiž způsobuje o poznání méně vibrací, což má za následek lepší výkon, vyšší šanci na přesný zásah a tím pádem má pozitivní vliv na celou kvalitu střelby. Moderní design z ní dělá jednu z nejzajímavějších vzduchovek na trhu.

GAMO P900 IGT

Kromě vzduchovek-pušek jsou na trhu samozřejmě i další, jen z trochu jiné sekce a jiného typu – například pistole. Ta s přízviskem P900 je nekorunovaným predátorem mezi všemi vzduchovými zbraněmi a to především díky svému nevšednímu futuristickému, ne-li až přímo sci-fi vzhledu, ale i vlastnostem. Je lehká, snadno uchopitelná a hodně vydrží i při dlouhodobém používání. S trochou nadsázky bychom mohli říct, že je nezničitelná. Kromě odolnosti je třeba zdůraznit i drážkování v hlavni, které z ní dělá kousek vystupující mezi všemi.

GAMO Quiet Cat SET

Kdo má doma kočku, tak ví, že tiché ony zrovna nebývají. Zato naše „Tichá kočka“ umí být taková, že o ní skoro nevíte. Je totiž opatřena reduktorem hluku, což přijde vhod hlavně pro ty, které z nějakého důvodu může blízký výstřel z pušky lekat. Je proto vhodnou zbraní pro začínající střelce a tedy i pro děti. Díky kvalitní plastové pažbě se zdrsněnými místy umožňujícími stabilnější úchop ji tak mohou bez problémů udržet v ruce i vaše ratolesti. Tahle kočka vám asi nezamňouká, ale zapřede opravdu velmi slušně.

GAMO Black Bear

„Černý medvěd“ dělá čest svému jménu, jde totiž o velmi výkonnou vzduchovku odolnou proti vlhkosti, takže není třeba si příliš často zatěžovat hlavu s její údržbou. Kromě toho je osazena bezpečnostní manuální pojistkou, patří mezi ty lehčí vzduchovky svého druhu a má kvalitní úchop – pažba je příjemná na dotek a je zdrsněna protiskluzovými gripy s gumovou botkou, tudíž nebudete mít problém přesně zamířit a to i za zhoršených světelných podmínek. Vítaná minimalizace zpětného rázu už je spíš takovou třešničkou navrch, kterou „Černý medvěd“ hravě slupne.

GAMO PR-776

Co by to bylo za top pětku, kdybychom v ní zapomněli na další a neméně zajímavý typ vzduchové zbraně – revolver. Tenhle zástupce své kategorie je vážně machr. Je poháněn CO2 bombičkami, které se vkládají do pažbičky a mechanickým uzavřením se následně napíchnou na „trn“. Po stisknutí spouště narazí úderník na ventil a ten se otevře, načež se uvolní plyn z bombiček a vytlačí tak diabolku ven. Uživatelsky se jedná o nejoblíbenější revolver na trhu už jen pro svou propracovanou povrchovou úpravu. Pokud máte rádi tento typ zbraně, na vaší zábavně rekreační střelbě nesmí PR-776 chybět.