Ardesa

Španělský výrobce perkusních a křesadlových zbraní Ardesa má ve svém repertoáru osvědčené a kvalitní modely s dlouholetou životností a vysokým standardem spolehlivosti, které potěší každého milovníka historických zbraní.

Valná většina replik společnosti Ardesa se láduje speciálním černým prachem, který při použití dokonale dokresluje atmosféru historických bitev, půtek a šarvátek.

Sever proti Jihu

Nabídka zbraní je víc než široká a zasahuje hned do několika historických etap. Kupříkladu perkusní Derringer Philadephia se „proslavil“ mimo jiné tím, že jím John Wilkes Booth zabil prezidenta Abrahama Lincolna. Další zajímavou řadou se chlubí i perkusní pistole, z nichž část byla hojně používaná při americké konfederační válce, avšak oblíbenost si tyto zbraně získaly i u kolonistů dobývajících americký západ – pro svou spolehlivost, odolnost a dlouhou životnost. Kromě amerických zástupců zde najdete třeba i velmi věrné repliky anglických soubojových pistolí W. Parker of London.

Co se týče dlouhých zbraní, lze vybírat mezi puškami, karabinami a brokovnicemi, a to převážně z období napříč 19. stoletím.

Kolonisté a piráti

Křesadlové pušky a hlavně pistole typu Kentucky a Patriot dozajista též používali kolonisté brázdící americký Divoký Západ na své cestě za lepším životem, zatímco pistole typu Pirate jsou nomen omen sám o sobě. Můžeme s jistotou říct, že se tímto typem bambitek hojně střílelo i na mořích a oceánech. Pokud se tedy zajímáte o pirátskou historii nebo jste jen fanouškem filmové série Piráti z Karibiku, tenhle kousek je přesně to, co chcete mít ve své sbírce.

S Ardesou na dobré adrese

Každá z nabízených perkusních i křesadlových zbraní je nabízena i s originálním příslušenstvím, jež jí náleží pro udržení kvality a životnosti, např. hlaveň, chránič, prachovnice, klíč na dnový šroub, piston, startér, svítilna, zásobník či spousta náhradních dílů. Je třeba se i pečlivě připravit na manipulaci s černým prachem, který je pro tyto zbraně typickou municí. Doporučujeme proto během nabíjení pročíst podrobný návod a praktickou zkoušku vykonat nejlépe pod dohledem zkušeného střelce – ať už jde o revolver, pistoli či pušku.

Nicméně ať už se rozhodnete pro jakoukoliv zbraň od Ardesy, můžete si být jisti, že z ní na vás dýchne historie – kvalitně zpracovaná, spolehlivá a s životností, která vás mile překvapí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení