Ardesa

Španělský výrobce perkusních a křesadlových zbraní Ardesa má ve svém repertoáru osvědčené a kvalitní modely s dlouholetou životností a vysokým standardem spolehlivosti, které potěší každého milovníka historických zbraní.

Valná většina replik společnosti Ardesa se láduje speciálním černým prachem, který při použití dokonale dokresluje atmosféru historických bitev, půtek a šarvátek.

Sever proti Jihu

Nabídka zbraní je víc než široká a zasahuje hned do několika historických etap. Kupříkladu perkusní Derringer Philadephia se „proslavil“ mimo jiné tím, že jím John Wilkes Booth zabil prezidenta Abrahama Lincolna. Další zajímavou řadou se chlubí i perkusní pistole, z nichž část byla hojně používaná při americké konfederační válce, avšak oblíbenost si tyto zbraně získaly i u kolonistů dobývajících americký západ – pro svou spolehlivost, odolnost a dlouhou životnost. Kromě amerických zástupců zde najdete třeba i velmi věrné repliky anglických soubojových pistolí W. Parker of London.

Co se týče dlouhých zbraní, lze vybírat mezi puškami, karabinami a brokovnicemi, a to převážně z období napříč 19. stoletím.

Kolonisté a piráti

Křesadlové pušky a hlavně pistole typu Kentucky a Patriot dozajista též používali kolonisté brázdící americký Divoký Západ na své cestě za lepším životem, zatímco pistole typu Pirate jsou nomen omen sám o sobě. Můžeme s jistotou říct, že se tímto typem bambitek hojně střílelo i na mořích a oceánech. Pokud se tedy zajímáte o pirátskou historii nebo jste jen fanouškem filmové série Piráti z Karibiku, tenhle kousek je přesně to, co chcete mít ve své sbírce.

S Ardesou na dobré adrese

Každá z nabízených perkusních i křesadlových zbraní je nabízena i s originálním příslušenstvím, jež jí náleží pro udržení kvality a životnosti, např. hlaveň, chránič, prachovnice, klíč na dnový šroub, piston, startér, svítilna, zásobník či spousta náhradních dílů. Je třeba se i pečlivě připravit na manipulaci s černým prachem, který je pro tyto zbraně typickou municí. Doporučujeme proto během nabíjení pročíst podrobný návod a praktickou zkoušku vykonat nejlépe pod dohledem zkušeného střelce – ať už jde o revolver, pistoli či pušku.

Nicméně ať už se rozhodnete pro jakoukoliv zbraň od Ardesy, můžete si být jisti, že z ní na vás dýchne historie – kvalitně zpracovaná, spolehlivá a s životností, která vás mile překvapí.