Perkusní puška CVA Wolf cal. 50

Kód: PR2110
Novinka Kategorie C-I - ohlášení PČR
Značka: CVA
8 990 Kč 7 429,75 Kč bez DPH
Nelze objednat

CVA WOLF je cenově nejdostupnější puška, ale přesto je vybavena funkcemi, které za svou cenu může nabídnout pouze CVA.

!!!DŮLEŽITÉ!!!

Vzhledem k novele zákonu o zbraních podléhá tato položka nutnosti ohlášení. Lze zaslat pouze do vlastních rukou na doručenku po předložení občanského průkazu. Pro objednání prosím zvolte platbu "Bankovním převodem" a přepravu "Přeprava zbraní kategorie C-I" jinak objednávka nebude vyřízena!!!

Detailní informace

Detailní popis produktu

CVA WOLF je cenově nejdostupnější puška, ale přesto je vybavena funkcemi, které za svou cenu může nabídnout pouze CVA. Stoprocentně oboustranná pažba je k dispozici v černé barvě. WOLF je také vybaven rychloupínací dnovým šroubem CVA QRBP (Quick-Release Breech Plug) - jediným skutečně beznástrojovým dnovým šroubem, který je dnes na trhu k dispozici. Dokonce i po 20 a více výstřelech se QRBP vyjme pouhým otočením prstů - zkuste to s jakýmkoli jiným "rychloupínacím" systémem. Závěr se navíc snadno otevírá pouhým stisknutím závěrového tlačítka, které je umístěno v přední části spoušťové pojistky. Kompaktní a rychle mířící hlaveň WOLF je vyrobena z uhlíkové nebo nerezové oceli a je nastavitelná s jednodílnou montáží zaměřovače DuraSight® DEAD-ON™ nebo optickými mířidly DuraSight®.

24" hlaveň Premium
100% obouruční pažba
QRBP - rychloupínací dnový šroub
Optická mířidla DuraSight
Oboustranná ostruha kladívka
CrushZone Recoil Pad
Nabiják PalmSaver Ramrod
Celková délka 39"
6,25 lbs. Celková hmotnost
Délka tahu 14"

 

Doplňkové parametry

Kategorie: CVA
Záruka: 2 roky
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AP Avatar autora | 28.1.2022
Dnes jsem vyrazil na střelnici vyzkoušet Vlka v základním nejlevnějším provedení. Rychlé úpravy zbraně: sundal jsem držák nabijáku a nabiják. U předovek to standardně překaží při manipulaci. Poté řádně namazal závit dnového šroubu - pistonu grafitovou vazelínou. Dnový šroub má v sobě manipulační otvor, pokud by bylo třeba na jeho uvolnění po střílení větší síly na páku, stačí šroubovák s velkým šlicem a páka se vytvoří. Vyzkoušel jsem 209 zápalky a zjistil, že k jejich vytažení po výstřelu je potřeba nástroje (nejsem si tím zcela jist, ale domnívám se, že takový nástroj je v příslušenství). Poslední nástroj ssebou je šroubovák na seřízení hledí. Pro první test jsem se rozhodl střílet na 25m a jako munici připravil následující: dávky Vesuvitu LC, navážka 1,9g +/- 0,1, kule ARES diameter .490 a dobře promazané flastry .45-50 Pedersoli 0,15-0,2. Je to oblíbené levné přebití, když chcete zkoušet běžné věci. Praxe: flastry do .50 se ukazaly byt male, shrnuji se z kule pri protlačování hlavní, priste zkusim nejake .58-.69 a o trosku vetsi tloustku (vztazeno k diametru kule .490). Prachu na sranda střílení ažaž. Nastaveni hledi na tuto vzdalenost na prvni carku z deseti. Vypaleno 14 ran. Po serizeni bych se urcite dostal na soustrel do 10cm. Presnost strelby hatila zcela urcite netestnost kule ve vyvrtu, priste to bude lepsi. Celkovy dojem dobry, cena vs. vykon (moznosti) vynikajici. Pri doporucovanem pouziti sabotu s polo ci celoplastovou strelou a vykonnejsim prachem urcite zcela presna a spolehliva zbran. Rozborka sborka a čištění: zbraň se dá snadno rozebrat v pořadí předpažbí, hlaveň, dnový šroub, tělo závěru a pažba. Spojovací prvky jsou dostatečně kvalitní a nic není přetaženo či by k nim byl stížený přístup. Tělo závěru s kohoutem a zápalníkem je zakolíčkované, to netřeba rozebírat a čistit, dokud nebude třeba. Obyčejný Vesuvit nadělá v hlavni hromadu bordelu i po těch 14 výstřelech. Hlaveň se díky oddělení od zbytku pušky ale čistí dobře. Péči je potřeba věnovat dnovému šroubu /pistonu. Je potřeba řádně vyčistit i závit od nečistot a protáhnout zátravku. Závit určitě pořádně promazat grafitovou vazelínou! Oblast zápalníku je po střílení čistá a není třeba ji věnovat vždycky zvláštní pozornost. Závěrem. Pušku je lehká, na manipulaci jednoduchá, pro hračičkáře spusty možností vyřádit s přebíjením. Mohu jenom doporučit :D
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora ještě dodatek k testování Vlka 5.2.2022 17:38
Testoval jsem jsa již lépe vybaven. Tentokrát jsem byl s optikou, střelba ze sedu, 25m, střela kule .490 přes pevnej flastr, prach 2g Swiss. Po seřízení optiky uplná lahůdka. Pokaždé zásah na cíl se soustrelem do 5cm. Vůbec se nedivím, že s tím Amíci bez obav chodej na vysokou. Skvělá zbraň a už se těším na 50m!
Odpovědět
TT Avatar autora Hladká hlaveň 21.2.2022 21:10
Tahle 24 ´má tedy hladkou hlaveň, jestli tomu dobře rozumím?
AP Avatar autora ještě něco málo k Vlkovi a použitému prachu a zápalce 29.1.2022 07:11
pokud to jako prodejce myslíte vážně a předpokládáte dlouhodobější dovoz pušek firmy CVA, měli byste zařadit do nabídky i nějaké náhradní díly. Pokud jsou všechny vaše pušky Wolf stejné, je u nich použitá z výroby sada na pyrodexové patrony a zápalky 209 (sada = dnový šroub + systém okolo zápalníku). Dnový šroub pro pyrodexové patrony je směrem do hlavně plochý, dnový šroub pro černoprach má směrem do hlavně otvor, kde dochází k zapálení prachu. To má svůj důvod v tom, že k hoření černého prachu dojde v té prohlubní a spálené nečistoty se neusazují jinde než na hladkém ocelovém povrchu, kde se snáze čistí. Při použití černého prachu s dnovým šroubem pro pyrodexé patrony bude zcela určitě docházet k rychlejší ztrátě životnosti v oblasti okraje dnovehé šroubu a závitu v hlavni a dnovém šroubu. Tím chci hlavně říci, že pokud byste nedovezli pyrodexové patrony rovnou tak byste měli dovézt dnové šrouby pro černý prach na zápalky 209. Firma CVA má v nabídce i jiné zajímavé díly a příslušenství k těmto puškám, který by určitě český zákazník rád koupil.
Odpovědět
L Avatar autora 15.3.2022 08:21
Ja si myslim ze o zivotnost DŠ se clovek bat nemusi, kdyz to dobre po strelbe clovek vycisti. Ten sajrajt se dostane vsude.
K Avatar autora Odpověď 31.1.2022 18:47
Děkujeme za Váš příspěvek, samozřejmě se budeme snažit a dovézt co bude možné. Na tomto dovozu jsme pracovali prakticky 2 roky, bohužel cokoliv dostat z USA je na dlouho, jednotlivé společnosti a výrobci mají na rok plán dopředu s výrobou a vždy se čeká až se kdokoliv dostane na řadu. Uvidíme jaká bude situace po letošní Shotshow.