Co víte o znače Glock?

Produkt rakouské zbrojovky Glock se od svého založení Gastonem Glockem v roce 1963 postupně vypracoval mezi nejoblíbenější a nejuznávanější značku zbraní po celém světě. Je součástí armádní výzbroje nejen severoatlantické aliance NATO, ale například i Spojených států amerických.

Přelom ve výrobě začal v roce 1981, kdy rakouská armáda oznámila, že hledá náhradu za zastaralé pistole Walther P38. Glock s pořadovým číslem 17 se stal vítězem soutěže, získal prestižní kontrakt na výrobu a nastartoval tak úžasnou éru značky, která přetrvává dodnes.

Trocha historie nikoho nesestřelí

Pistole Glock jsou výjimečné mnoha vlastnostmi. Tou hlavní z nich je fakt, že jsou vyráběny z kvalitních polymerů, které jsou známé extrémní odolností a zároveň nízkou hmotností, takže padnou do ruky opravdu každému možnému uživateli. Právě díky tomu jsou i nejrozšířenější zbraní i v civilním sektoru (když nepočítáme armádní a jiné bezpečnostní složky). V současnosti se vyrábí přes 50 modelů zbraně v devíti rážích, přičemž díky širokému spektru příslušenství a doplňků (kromě zbraní firma prodává například i nože a polní lopatky) lze přizpůsobit zbraň na míru i nejnáročnějšímu zákazníkovi. Od začátku výroby se nejen proto prodalo více než 13 milionů kusů.

Životní styl?

Glocky jsou oblíbené z mnoha důvodů. Jedním z těch údernějších kromě moderního designu a nízké hmotnosti jsou jejich zásobníky, které umožňují vystřelit desítky nábojů bez procesu opětovného nabití. Patří mezi běžnou výzbroj americké FBI, ale nechybí ani u druhé strany zákona – u gangsterů a vrahů. Není také vůbec výjimkou, když se Glock stane i poněkud extravagantním doplňkem více či méně uznávaných celebrit, jako tomu je například i u rappera 50 Centa.

Glock v Čechách

Modely značky Glock jsou hojně oblíbené i v naší domovině. Možná víc, než byste čekali. Existuje totiž u nás dokonce i jistý „fanklub“ jménem Sdružení majitelů a příznivců zbraně Glock, který často pořádá různé srazy za účelem sportovně-zábavního vyžití a zprostředkovává též určitý tuning těchto zbraní. Cena Glocku se u nás pohybuje kolem 16-21 000 korunami v závislosti na typu zbraně. Jedná se také o značku, která se v celé České republice zároveň nejlépe prodává – a to v kategorii krátkých velkorážních a samonabíjecích zbraní.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení