Co jsou zbraně T4E a u kterého výrobce je najdete?

Značka T4E je ve světě zbraní specifická. Která společnost za ní stojí a co vše je možné v jejím rámci pořídit?

Co je to T4E

Pod zkratkou T4E se ukrývá anglické slovní spojení Training for Engagement. Jedná se o obchodní značku, která zároveň zahrnuje specifický typ zbraní, konkrétně CO2 zbraně. Ty jsou určeny na sebeobranu a v souladu s platnou legislativou v tuzemsku si kvůli nim ani nemusíte pořizovat zbrojní průkaz.

Zbraně fungují na jednoduchém principu: Uvnitř se nacházejí CO2 bombičky a coby munice slouží gumové, případně polymerové kuličky s pepřovou náplní. Ty si značka T4E zároveň i sama vyrábí. Výhodou je, že bombička se naráží před výstřelem, můžete ji mít tedy již vloženou a zbraň v případě potřeby okamžitě využít.

V rámci produktového portfolia se na trh dodávají plynové revolvery, brokovnice i pistole. Tyto zbraně charakterizuje extra vysoký výkon v rozmezí 11J až 16J.

Kdo stojí za značkou T4E

Obchodní název patří renomovanému německému výrobci zbraní Umarex. Ten je v celosvětovém měřítku dnes největším výrobcem volně prodejných zbraní různého typu (zbraně vzduchové, airsoftové, paintballové, ale také slzné plyny).

Na trh dodává také repliky pistolí některých ikonických značek jako například Walther, Colt, Browning, Reck, Smith & Wesson a mnoha dalších. Stejně tak se zabývá distribucí příslušenství, jako jsou kolimátory, nože a jiné.

Společnost Umarex byla založena v roce 1972, tehdy jako Mayer & Riem. Svoje sídlo má v Arnsbergu v Severním Porýní-Vestfálsku.

Původně se značka zaměřovala na výrobu a distribuci plynových a signálních zbraní. Postupem času se Umarexu podařilo díky moderním technologiím i špičkovým materiálům rozšířit svou výrobu a vypracovat se na pozici předního dodavatele v oblasti zbraní.

Od roku 2006 má navíc i vlastní dceřinnou společnost, která působí v USA a nazývá se jednoduše Umarex USA.