Doplňky ke zbraním

Doplňky ke zbraním

Šťastný majitel nového zbrojního pasu začíná řešit jakou zbraň si vybrat. Ať už si vyberete lovecké malorážky, odstřelovací pušky, brokovnice, nebo pistole a revolvery, nedílnou součástí každé zbraně jsou vhodné doplňky a příslušenství.

Jaké doplňky by neměly chybět ve vaší výbavě?

Výběr vhodných doplňků záleží na typu zbraně jakou vlastníte. Každá zbraň potřebuje doplňky, například pro přenos zbraně potřebujete pouzdra nebo kufry, pro bezpečné uložení zase trezor. Na střelnici využijete chrániče sluchu a zraku. Nadšenci sportovních her, ale zejména ozbrojené složky jako policisté a vojáci ocení taktické rukavice. Možností je mnoho, proto vám s výběrem rádi poradíme.

  1. Kydexová pouzdra 

Kydex je velmi odolná slitina více plastů. V minulosti se využívala v leteckém průmyslu k výrobě interiérů letadel. Kromě toho se kydex využíval i ve zdravotnictví či v automobilovém průmyslu. Velkou oblibu si však také získal pro výrobu pouzder na zbraně a nože. Výrobci kydexových pouzder jej mají rádi pro jeho výbornou tvárnost a možnosti broušení.

Kydex je pevný a odolný materiál, který nelze jen tak lehce zničit. Jeho oděru odolné, mrazuvzdorné a voděodolné vlastnosti ocení především majitelé zbraní, kteří jsou často v terénu. Kydex má také nízkou hořlavost, velmi dobře odolává nárazům a výborně drží svůj tvar.

82773-3_glock-1919x233245-owb-kydex-belt-loop-holster-935-2000x

K dalším výhodám kydexových pouzder patří snadná údržba. Jelikož je odolný vůči chemikáliím je jedno jaký čistící prostředek na pouzdro použijete, na rozdíl od kožených pouzder o které se musíte příkladně starat různými speciálními doplňky určenými na kůži.

Na trhu je široký výběr kydexových pouzder, od sportovních až po taktické a skryté nošení. Pouzdra jsou lisována přímo na konkrétní typy zbraní a proto do sebe perfektně zapadnou. Navíc díky skvělým kydexovým vlastnostem pouzdro neztratí svůj tvar ani při dlouhodobém používání.

Pouzdra z kydexu si velmi rychle oblíbíte. Zajistí vám bezpečné nošení a ochranu proti vypadnutí zbraně.

  1. Taktické rukavice Pig

Taktické rukavice Pig jsou určeny k ochraně rukou při různých činnostech. Rukavice byly navrženy tak, aby splňovaly náročné požadavky profesionálů, ale i sportovních nadšenců. Hlavním úkolem taktických rukavic je chránit ruce nositele před oděry, škrábanci či zimou.

Kvalitní taktické rukavice Pig vám neuvěřitelně dokáží zkvalitnit úchop zbraně. Kromě toho také brání nežádoucím faktorům, jako jsou zpocené ruce a vyklouznutí zbraně z rukou.

78465-5_rukavice-pig-full-dexterity-tactical--fdt--alpha--black--velikost-s

Při výběru taktických rukavic je třeba brát v úvahu účel, pro který je potřebujete. Taktické rukavice Pig využijete i při různých sportech, jako například motoristických, nebo na airsoft. Při výběru je vhodné řídit se ročním obdobím. V létě nepotřebujete ochranu před zimou, proto by vaše rukavice měly být zhotoveny ze vzdušných materiálů, které dobře odvětrávají pot. Taktické rukavice na zimu zase chrání před chladem, mrazem a studeným větrem.

Kvalitní taktické rukavice by také měly být odolné vůči vodě. Voděodolný nátěr a voděodolná vložka v dlaňové části udrží vaše ruce v suchu. Absorpci nárazů a vibrací při aktivitě zajistí dlaňové polstrování. Velmi důležitá je ochrana kloubů, proto kvalitní rukavice mají na těchto místech chrániče na ochranu proti zraněním.

  1. Chrániče sluchu a ochranné brýle

Nezbytnou součástí ochrany sluchu a zraku jsou kvalitní chrániče.

Existuje spousta designů a typů chráničů sluchu. Stačí si jen vybrat. Chrániče sluchu rozdělujeme na pasivní a aktivní. Pasivní chrániče sluchu tlumí všechny zvuky. Aktivní chrániče jsou elektronické a kromě tlumení hlasitých zvuků zesilují tišší zvuky. V praxi to znamená, že když si nasadíte aktivní elektrická sluchátka stále komfortně uslyšíte své spoluhráče, nebo rozhodčího na střelecké soutěži, ale zároveň vám sluchátka tlumí zvuky střelby.

74600-1_zelene

Velmi často dochází k nehodám způsobených zpětným rázem, větrem nebo nízkými větvičkami. Proto je velmi důležité používat ochranné brýle. Ideální ochranné brýle jsou vybaveny boční ochranou a zorníky, které zaručují optimální rozhled a ochranu za každých podmínek.

Správná údržba prodlouží životnost vaší zbraně

Aby vám vaše zbraň vydržela co nejdéle, je třeba o ni správně pečovat. Důkladné kontrolování a pravidelné čištění zbraní bude Vaše zbraně udržovat v dobré kondici a zajistí jejich funkčnost a bezpečnost. Ve vaší výbavě by proto neměly chybět, čistící prostředky, mazací oleje, kartáčky, hadříky či utěrky na leštění.

Na závěr pro vás máme pár rad, které se vyplatí dodržovat, chcete-li mít zbraň jako novou co nejdéle. V případě, že vás zastihne déšť nebo sníh, mokrou nebo orosenou zbraň vždy důkladně osušte teprve poté ji můžete začít čistit. Pokud zbraň déle nepoužíváte a je dlouhodobě uložena v trezoru, snažte se ji kontrolovat a konzervovat alespoň jednou za měsíc. Pokud je uložena ve vlhkém prostředí, konzervaci provádějte častěji.