Acta Non Verba Knives

Co se stane, když spojíte dlouholetou lásku k nožům a zlaté české ručičky se špetkou latiny navrch? Snadná odpověď. Získáte skoro přesně rok starou a zároveň poměrně mladou českou značku Acta Non Verba Knives, která vás příjemně překvapí víc, než její – třeba i známější – zahraniční konkurence.

Zrození značky předcházelo přes dvacet měsíců trpělivých příprav a postupného vývoje a výroby. Nakonec se vše dovedlo do vítězného konce, a proto vám nyní představujeme lákavé ovoce, které letité snažení značky Acta Non Verba konečně přináší.

Made in Czech Republic

Majitelé značky vsadili všechno na jednu kartu – vysokou kvalitu, pracnou výrobu se stoprocentními užitnými vlastnostmi a na výjimečný design. Vlastně lze říct, že jde o víc karet, ale v zásadě jde o jeden jediný výsledek, kterým je absolutní zákaznická spokojenost. Kvalita všech produktů je mottem, samozřejmostí a pevným základem, proto jsou všechny nože vyrobeny z materiálů majících původ v Evropě nebo Severní Americe. Značka je na své češství patřičně hrdá a neváhá proto nabízet nože všem, kteří by jej mohli v životě potřebovat – v portfoliu tak naleznete nože pro cestovatele, lovce, policisty, vojáky, zálesáky, trempy, ale i pro docela obyčejné lidi.

Přehlídka nožířského umění

Acta Non Verba má k dispozici typy nožů s ozubeným ostřím, s pevnou čepelí, zavírací nože plus náhradní díly ke všem typům nožů a také potřebná příslušenství. Valná většina z nožů, které v široké nabídce najdete, je opatřena detailními popisky a doporučeními, jakým snad na jiném webu není rovno. Dozvíte se tak například, zda je nůž určen spíš pro leváky či praváky, k jakému typu využití se hodí, jaký úhel či výbrus čepel má, v kombinaci s jakým typem pouzdra je k dispozici, jeho nosnost, vyváženost, přesnou délku na milimetry, materiál střenky a další. Vítaným bonusem je i fakt, že všechny nože od Acta Non Verba mají doživotní záruku, což svědčí o sebedůvěře, s jakou značka přichází na trh.

Svěží vítr ve světě nožů

Dokonalá vyváženost, ostří ve stylu Spartských nožů, špičková nabroušenost a perfektní úchop. To je jen část z pozitiv, která můžeme naleznout, když podrobíme značku důkladné analýze. Nadšení a radost, které prýští z každého vyrobeného kousku, napovídá, že zakladatelé značky ví, co je láska k řemeslu. Tento fakt o sobě nemůžou úplně povědět některé zahraniční konkurenční značky, které vytvářejí spíše širší sériovou výrobu. Proto Acta Non Verba určitě stojí minimálně za povšimnutí. Kdo ví, třeba se do jejích nožů zamilujete na první pohled i vy a podpoříte tak nejen český průmysl, ale i svého vlasteneckého ducha, o který se značka také tolik opírá.