5 špičkových výrobců vzduchovek

Jasně, nejsou to reálné bouchačky sypající na cíl jednu kulku za druhou, ale „jen“ vzduchové zbraně. To ovšem vůbec nic nemění na tom, že se s nimi dá užít velká spousta sportovně-relaxační zábavy a to navíc pro celou rodinu, neboť na „vzduchovky“ se zákon o zbraních a střelivu nevztahuje. A právě to jim dodává onen potřebný nový rozměr.

Oblíbenost u vzduchovek v poslední době stoupá. Není se čemu divit – jsou dostupnější a snazší na pořízení, než klasické zbraně. Navíc je může používat opravdu každý člen rodiny – samozřejmě děti jen pod dozorem dospělé osoby, ale to si snad říkat nemusíme. Níže si představíme několik výrobců vzduchovek, kteří jsou opravdovými mistry ve svém oboru a jejichž produkty u nás nabízíme.

Hatsan

Když se řekne Turecko, ostřílenému znalci výrobců zbraní se ihned vybaví firma Hatsan, která si za necelé půlstoletí své existence stačilo vybudovat renomé, o jakém se leckomu může jen zdát. Jde o největšího maloasijského výrobce dlouhých i krátkých vzduchových zbraní, který díky oblíbenosti vyváží své produkty do celého světa. Bez nadsázky tedy můžeme říct, že když sáhnete po vzduchovce z portfolia této značky, nemůžete sáhnout vedle. Oblíbení hlavně co do poměru cena výkon.

Umarex

Německá zbrojovka Umarex rozhodně nezaostává za žádným svým konkurentem. Kromě revolverů, pušek, kolimátorů a dalšího outdoor vybavení je totiž i expertem na volně prodejné plynové zbraně a právě i vzduchovky. Díky získané licenci nabízí Umarex i pestrou škálu replik historických zbraní ve velmi vysoké kvalitě, například od značek jako je Walther, Colt nebo Smith & Wesson. Nabízené vzduchovky jsou klasické lamačky, pružinové vzduchovky se spodním nátahem, zbraně na CO2 nebo PCP typy s moderním kovovým designem.

Gamo

V Evropě ještě nějakou dobu zůstaneme, jen se přesuneme na slunný jih do Španělska. Odtud totiž pochází firma s více než stoletou tradicí Gamo, která ovšem vzduchové zbraně začala vyrábět až v polovině 20. století, což ovšem nijak nesnižuje kvalitu. Ba naopak – Gamo je totiž největší výrobce vzduchovek v Evropě. Toto umístění je zasloužené například i díky kvalitnímu zpracování a nižší ceně. U všech nabízených modelů je samozřejmostí dvoupolohová spoušť, možnost nastavení jejího odporu a hledí ze světlovodných vláken. Kromě klasického zalomení se zde najdou i modely, které se nabíjejí spodní pákou.

Česká Zbrojovka

Samozřejmostí je i zmínění našeho největšího tuzemského výrobce zbraní – Českou Zbrojovku. Respektovaná i oceňovaná značka fungující od roku 1936 patří mezi deset největších světových výrobců ručních palných zbraní a mezi pět, které vyrábějí automaty – ale taky právě i vzduchovky! Mezi základní kameny civilně-sportovních zbraní patří klasické lamačky, jako je Slavia 631 a 634 spolu s CZ 200, na jejímž vývoji spolupracuje Zbrojovka s tradičním anglickým výrobcem Air Arms.

Crosman

S firmou Crosman, která brzy oslaví jedno století existence, se přesuneme za Velkou Louži až do Spojených států. Tato americká zbrojovka se specializuje přímo na výrobu vzduchovek a diabolek, ale oblíbenost se nedá upřít ani jiným typům jako jsou vzduchové revolvery nebo krátké pistole. V současnosti jde o jednoho z největších výrobců na světě, což jde ruku v ruce s nižší cenou, spolehlivostí a hlavně konkurenceschopností. Pokud máme jmenovat nějaké „vlajkové“ produkty, zmíníme sérii Marauder, tlakovací vzduchovky „pumpmaster“ nebo revolver Vigilante fungující na principu CO2.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení