Puškohledy Nikko Stirling – vysoká kvalita s puncem australské divočiny

Výrobce Nikko Stirling patří mezi vyznavači sportovní i lovecké střelby k velmi uznávaným jménům. Co všechno tato značka nabízí a jakou historii již má za sebou?

Australské zkušenosti s japonskou technologií

Značka má za sebou již dlouholetou tradici. Historie Nikko Stirling se začíná psát v roce 1956. Založil ji Australan Malcolm John Fuller.

Muž, který stál u zrodu dnes populární značky, byl sám vášnivým lovcem. Fuller byl ostatně tomuto odvětví vystaven prakticky odjakživa, když jako malý pozoroval, jak se na místních farmách loví lišky, králíci nebo divoká prasata.

Založení Nikko Stirling Scope Company Ltd tak bylo v podstatě logickým krokem. Jen k tomu nedošlo v Austrálii, ale v kolébce řady technologických inovací – japonském Tokiu.

To předznamenalo budoucí fungování značky. Nikko Stirling se totiž na rozdíl od svých konkurentů specializuje výhradně na produkci lovecké optiky. Řada značek se snaží být více univerzální a dodávat optiku také pro fotoaparáty nebo mikroskopy. Optika pro účely sportovní a lovecké střelby je v mnoha případech pouze jednou divizí.

Skvělý poměr ceny a výkonu

Nikko Stirling naproti tomu těží z celoživotních praktických zkušeností svého zakladatele. Ty se staly základním stavebním kamenem pro výrobu dodnes oblíbených puškohledů proslulých svou robustností a spolehlivostí.

Již od svého založení je zároveň celá značka Nikko Stirling ceněná pro dobrý poměr ceny a výkonu jednotlivých produktů. Cenou dokázal svého času Fuller konkurovat nejen dovozovým produktům, ale i přímé australské produkci. Ekonomickou volbu, představují puškohledy Nikko Stirling i pro současné uživatele.

Dnes nabízí široké portfolio produktů. Pro začínající uživatele je tak určena řada MOUNTMASTER, zatímco pro profesionály je k dispozici prémiová série DIAMOND.