Puškohledy a dalekohledy FOMEI, česká kvalita s tradicí

Značka FOMEI je tuzemským výrobcem zařízení, materiálů a příslušenství pro záznam, zpracování a archivaci obrazu. Společnost sídlí v Praze a ve svém oboru má už dlouholetou tradici.

Dalekohledy FOMEI

Česká společnost je známá i ve světě zbraní. Puškohledy a dalekohledy FOMEI jsou vhodné pro širokou škálu využití.

Dalekohledy FOMEI patří stabilně k těm nejprodávanějším produktům u nás. Vynikají zejména naplněním náročných požadavků na světelnost optiky. FOMEI veškeré skleněné elementy optické soustavy dalekohledů opatřuje speciálním mnohovrstvým povlakem, který zajišťuje perfektní světelnou propustnost.

Čočky se upravují metodou HTC neboli High Trasmission Coating. Úprava hranolů se nazývá DEC Dielectric Coating. Tyto unikátní technologie zajišťují až o 10 % menší odraz světla.

Díky tomu se produkty značky FOMEI uplatní především ve sféře myslivosti. Nabízejí rovněž dostatečné zvětšení, proto jsou vhodné i pro náročné uživatele a profesionály.

K těm mezi uživateli nejoblíbenějším patří zejména řada Leader PRO ED. V těchto dalekohledech byla použita ED skla s malou disperzí. Optimální sledování proto zajistí i za zhoršených světelných podmínek.

Nižší třídu zařízení si pořizují taktéž běžní turisté či sportovci. Kapesní dalekohledy FOMEI vynikají i komfortem použití, jsou velmi lehké.

Spotting Scopy FOMEI FOREMAN představují špičku mezi pozorovacími dalekohledy. Vynikají vysokou světelností a hranovou ostrostí, nabízejí velmi dobrý kontrast i vyšší rozlišení. Své příznivce si tak najdou zejména mezi těmi, kteří je využijí při pozorování noční oblohy nebo v ornitologii.

Puškohledy FOMEI

Puškohledy, nazývané běžně také optiky, se využívají pro myslivost i sportovní střelbu. Využití nacházejí kromě loveckých pušek také na těch ostřelovačských.

Puškohledy FOMEI patří na tuzemském trhu mezi ty setrvale nejpopulárnější pro běžné kategorie zbraní v rámci sportovní i rekreační střelby, a to zejména díky příznivému poměru ceny a výkonu. Opět vynikají především unikátními technologiemi, zejména špičkovou optikou s HTC (High Transmision Coating) povrchem.

K nejprodávanějším puškohledům této značky patří zejména zástupci modelové řady BEATER II. Puškohledy nové generace jsou plněné suchým dusíkem. To zajišťuje voděodolnost, prachuvzdornost a zamezuje vnitřnímu rosení optiky.

Tato série nabízí vysokou míru odolnosti proti zpětnému rázu. Ceněné jsou mezi uživateli rovněž pro velkou variabilitu zvětšení.

Fomei 4 x 20 a 3-7 x 20 Light AIR patří k nejmenším modelům. Jsou vhodné k rekreační střelbě, a to primárně z lehkých vzduchovek, jak ostatně napovídá i jejich název.

Puškohledy označované jako Terronic LIGHT nabízejí celoskleněnou optiku a tělo vyrobené ze slitiny hliníku. Využitelné jsou pro vzduchovky nebo pro malorážky.