Plynovky

Plynovky se používají převážně na signální palbu nebo pro osobní ochranu. Plynovka je druh střelné zbraně sloužící jako obranný prostředek nebo doplněk pro sportovní rozhodčí používaný při startech. Prodej je omezen pro osoby starší 18. let. Jsou zkonstruovány na podobném principu jako ostré zbraně, ale mají navíc v hlavni zabudované speciální přepážky a ve většině případů je použit i jiný materiál než u ostrých zbraních.

Poplachová pistole a revolver, které nejsou považovány za střelné zbraně, vydávají stejný zvuk jako jejich protějšky z ostré munice. Méně nebezpečné, ale stejně působivé, vypuzují prázdné kulky nebo plynové náplně. Mohou být také vybaveny oslnivým zábleskem, který útočníkovi umožní signalizovat jeho polohu. Rozprašovací gel nebo dráždivý plyn je ideální pro imobilizaci agresivního jedince. Používá se stejným způsobem jako tradiční zbraň, jednoduše vytáhnete spoušť, abyste vyloučili dráždivé činidlo. je přesnější než slzný plyn, usnadňuje zaměření na cíl.

Modely plynových zbraní bývají opticky často shodné jako populární modely používaných ozbrojenými sbory, např. plynová pistole Baretta 92, Glock 17 apod. Do plynovek se používá několik druhů bez projektilu s různými náplněmi. Při výběru střeliva je třeba zvážit účel, pro který bude pistole použita.

Plynové airsoftové pistole jsou preferovanými bočními zbraněmi většiny nadšenců airsoftu, protože jsou velmi spolehlivé a také velmi snadno použitelné. Plynová technologie jim dává sílu i realismus, což umožňuje okamžitou dobu odezvy. Z tohoto důvodu jsou rychlejší než elektrické vzduchové pistole. Náboje jsou klasické „startovací“, ale vyrábí se i náboje se slzným plynem, CN náboje, pepřové a podobně.

Zákon o zbraních řadí plynové pistole do 4. kategorie, nepodléhá tedy registraci. Plynovky opticky vzbuzují dojem ostrých zbraní a jsou k nerozeznání, proto je při jejich používání důležité postupovat opatrně a vyžaduje se skryté nošení, aby se vaše okolí necítilo v ohrožení.