Ochraňte účinně sebe i svůj majetek. Pořiďte si plynovou zbraň

Plynové zbraně představují velmi dobrou volbu pro ty, kteří si je pořizují s myšlenkou obrany zdraví svého a svých nejbližších, případně obrany majetku.
 

K čemu slouží plynové zbraně

 
Plynové zbraně jsou věrnými replikami zbraní klasických. Rozdělit je můžeme obecně na revolvery a pistole, přičemž oba typy mají své přednosti a je tak nutné si vybrat dle vlastních preferencí. Uvnitř se obvykle ukrývají náboje na slzný plyn, pepřový sprej, případně tzv. slepé náboje.

Proto se plynovými pistolemi střílí třeba na znamení odstartování závodů. Velmi dobře však slouží jako obranný prostředek. Střílet ostrými náboji se s nimi nedá, konstrukce zbraně to nedovoluje. Vizuální efekt použití zbraně je však velmi často k takovému účelu dostačující, což může být umocněno i náboji s příslušným účinkem akustickým, případně i náboji se zábleskem.

Ačkoli i tento typ zbraní podléhá určité zákonné regulaci, potenciální budoucí majitel by měl vědět, že na zbraň plynovou zbrojní průkaz nepotřebuje. Koupit si ji může volně každý, kdo už dovršil věku 18 let. To z tohoto segmentu dělá jeden z nejoblíbenějších typů zbraní na sebeobranu.

Plynové zbraně Ekol

Dokazují to i populární plynové zbraně Ekol. Jedná se o původem tureckou značku, respektive o obchodní označení výrobce Voltran. Ten se dnes řadí k největším výrobcům zbraní v kategorii D v celosvětovém měřítku. Značka Ekol se vyprofilovala především jako známý dodavatel expanzních zbraní.

Ekol dnes patří k renomovaným značkám, která svůj sortiment dodává po celém světě. Oceňována na těchto zbraních bývá všestranně vysoká kvalita i precizní zpracování. Kromě zdařilého dílenského zpracování vynikají obecně tyto produkty taktéž velmi dobrým poměrem ceny a výkonu.

Mezi nejoblíbenější výrobky, které lze sehnat samozřejmě také v tuzemsku, se řadí například model Ekol Gediz, což je věrná plynová kopie pistolí Glock. Za zmínku stojí rovněž nejmenší plynový revolver na trhu v ráži 8 mm prodávaný pod označením Ekol Arda.