Nože

Nůž je jedním z nejpoužívanějších nástrojů, který během svého života používá úplně každý. Proto se není co divit, že se jedná také o jednu z nejzákladnějších pomůcek, kterou bychom se měli vybavit, směřují-li naše kroky do přírody. Je ovšem důležité míti na paměti, že není nůž jako nůž. Nekvalitní nože z podprůměrné oceli se mohou snadno řadit spíše do kategorie "nebezpečná nefunkční hračka". Abychom nůž opravdu využili k činnostem, ke kterým byl vytvořen, nesmíme se bát kvality a s ní spojené o něco vyšší, avšak zcela adekvátní ceny. V konečném důsledku se nám zpravidla naše investice totiž bohatě vrátí.

Zavírací nože Victorinox

Přestože existuje nepřeberné množství nejrůznějších typů nožů, velmi oblíbeným a praktickým společníkem jsou klasické kapesní zavírací nože. Také zde můžeme rozlišit několik typů. Mezi dlouhodoběji nejoblíbenějšího výrobce v této kategorii můžeme vyzdvihnout nože značky Victorinox. Tento švýcarský výrobce nožů se těší dlouholeté tradici (založeno v roce 1884) a neklesající kvalitě svých výrobků. Není se proto čemu divit, že aktuálně platí za největšího výrobce nožů v celé Evropě. Nože značky Victorinox disponují ukázkovou kvalitou a funkčností, která zůstává zachována nejen prvnímu majiteli, ale i jeho potomkům. Kvalita těchto nožů totiž zůstává zachována po celá desetiletí. Výrobce této značky také stvořit dnes již zcela legendární kapesní zavírací nůž původně určený pro vojenské účely, který je kromě čepelky nože vybaven i celou řadou praktických nástrojů.

Výběr vhodného kapesního nože

Nyní, když jsme si vybrali ideálního výrobce, je ještě potřeba pečlivě zvážit, který konkrétní nůž si vybrat. V této fázi je důležité vzít ohled na několik aspektů, které nám výběr nejvhodnějšího nože usnadní. V prvé řadě bychom si měli ujasnit, k čemu budeme nůž nejčastěji využívat, jak často ho budeme u sebe nosit a jakou činnost s ním budeme především provádět. Mnohdy se stává, že si nadšenec pořídí nůž, který je pro jeho využití a potřeby zbytečně velký a neskladný. Často se potom stává, že jej raději nechá doma jako zbytečnou váhu, což se nakonec může pěkně vymstít. Ideální je proto vybrat si opravdu nůž, který reálně potřebujeme a využijeme. Nůž sice může v určitém ohledu sloužit i jako módní doplněk, vždy je to ale především nástroj a tak bychom měli i přistupovat k jeho výběru.

Kvalitní zavírací nůž se stane našim věrných společníkem na dlouhé časy, nezřídka na celý život, proto není vhodné výběr uspěchat. A v neposlední řadě se hodí jedno malé moudro - pokud se nemůžeš rozhodnout, který nůž si vybrat, tak si vyber klidně dva. A nebo rovnou tři. Jak by totiž řekli někteří zkušení zálesáci či odborníci na přežití- nožů není nikdy dost.