Nože Smith & Wesson a MTech

Nůž byl – už od jeho prapůvodní primitivní formy – první zbraní, kterou se člověk bránil před nepřítelem a s níž zároveň útočil, aby získal potravu. O několik epoch, staletí a dob ledových později pořád patří mezi nejběžnější a nejrozšířenější zbraň na světě, i když slouží víceméně už jen na obranu. A nejspíš ještě dlouho bude.

Značek nožů a jejich zástupců jsou na světě stovky. My si dnes krátce představíme dvě z nich, jejichž jména jsou o něco zvučnější a známější, než ty ostatní – ikonu a největšího amerického výrobce ručních zbraní už od 19. století Smith & Wesson a o něco méně slavnější, avšak neméně důležitou M Tech.

S pozlátkem Divokého Západu

Když se řekne Smith & Wesson, každý si značku vzniklou v roce 1852 hned spojí s prostředím Divokého Západu, kdy tato slavná zbrojovka zažila jeden ze svých největších rozmachů tím, že se zaměřila na výrobu revolverů a pistolí. Aby však dokázala kráčet s dobou, postupně se začala věnovat i jiným výrobkům sloužícím k sebeobraně a na outdoor vybavení. Dnes proto můžeme kromě nožů najít i jiné výrobky této značky, například dýky, svítilny, taktická pera, karambity či dokonce i hodinky. Už od počátku vzniku je Smith & Wesson známá svým inovativním designem, spolehlivostí a vysokou kvalitou výrobků. Její zakladatelé Horace Smith a Daniel Baird by na ni dnes jistě byli hrdí.

Náhled za oponu sortimentu

Současné produkty Smith & Wesson vyrábí firma Taylor Brands LLC, u níž najdete snad všechny existující typy nožů – od záchranářských přes lovecké až po outdoorové, či nože sloužící bezpečnostním a silovým složkám. Nejznámější série nožů mají názvy Military & Police, S.W.A.T., Black Ops, Special Ops, Extreme Ops, Homeland Security, Special Tactical a mnohé další. Čepele nožů jsou vyrobeny z kvalitní, výborně zpracované oceli, zatímco rukojeti bývají z hliníku, G10, Compositelu, Zytelu nebo jsou pogumované. Všechny nože Smith & Wesson se už po generace vyznačují skvělou kvalitou za přijatelnou cenu pro každého.

MTech na vzestupu

Že jste o MTech ještě neslyšeli? Rádi napravujeme. Společnost Master Cutlery je nejrychleji rostoucí výrobce nožů nejen v USA, ale na celém světě. Za nepsanou královnou nožů značku pasuje už jen fakt, že v oblasti nožířství žádná další značka nemá tak široký sortiment výrobků z oblasti nožířství, jako právě MTech, což svědčí nejen o její uživatelské oblíbenosti. Mezi nejběžněji prodávaný základ patří klasické zavírací nože, nože s pevnou čepelí, survival produkty nebo taktická pera – to vše zpracované s citem na taktický design každého kousku. V exkluzivní řadě Xtreme se dočkáte i špičkové oceli 440C.