Nože Smith & Wesson a MTech

Nůž byl – už od jeho prapůvodní primitivní formy – první zbraní, kterou se člověk bránil před nepřítelem a s níž zároveň útočil, aby získal potravu. O několik epoch, staletí a dob ledových později pořád patří mezi nejběžnější a nejrozšířenější zbraň na světě, i když slouží víceméně už jen na obranu. A nejspíš ještě dlouho bude.

Značek nožů a jejich zástupců jsou na světě stovky. My si dnes krátce představíme dvě z nich, jejichž jména jsou o něco zvučnější a známější, než ty ostatní – ikonu a největšího amerického výrobce ručních zbraní už od 19. století Smith & Wesson a o něco méně slavnější, avšak neméně důležitou M Tech.

S pozlátkem Divokého Západu

Když se řekne Smith & Wesson, každý si značku vzniklou v roce 1852 hned spojí s prostředím Divokého Západu, kdy tato slavná zbrojovka zažila jeden ze svých největších rozmachů tím, že se zaměřila na výrobu revolverů a pistolí. Aby však dokázala kráčet s dobou, postupně se začala věnovat i jiným výrobkům sloužícím k sebeobraně a na outdoor vybavení. Dnes proto můžeme kromě nožů najít i jiné výrobky této značky, například dýky, svítilny, taktická pera, karambity či dokonce i hodinky. Už od počátku vzniku je Smith & Wesson známá svým inovativním designem, spolehlivostí a vysokou kvalitou výrobků. Její zakladatelé Horace Smith a Daniel Baird by na ni dnes jistě byli hrdí.

Náhled za oponu sortimentu

Současné produkty Smith & Wesson vyrábí firma Taylor Brands LLC, u níž najdete snad všechny existující typy nožů – od záchranářských přes lovecké až po outdoorové, či nože sloužící bezpečnostním a silovým složkám. Nejznámější série nožů mají názvy Military & Police, S.W.A.T., Black Ops, Special Ops, Extreme Ops, Homeland Security, Special Tactical a mnohé další. Čepele nožů jsou vyrobeny z kvalitní, výborně zpracované oceli, zatímco rukojeti bývají z hliníku, G10, Compositelu, Zytelu nebo jsou pogumované. Všechny nože Smith & Wesson se už po generace vyznačují skvělou kvalitou za přijatelnou cenu pro každého.

MTech na vzestupu

Že jste o MTech ještě neslyšeli? Rádi napravujeme. Společnost Master Cutlery je nejrychleji rostoucí výrobce nožů nejen v USA, ale na celém světě. Za nepsanou královnou nožů značku pasuje už jen fakt, že v oblasti nožířství žádná další značka nemá tak široký sortiment výrobků z oblasti nožířství, jako právě MTech, což svědčí nejen o její uživatelské oblíbenosti. Mezi nejběžněji prodávaný základ patří klasické zavírací nože, nože s pevnou čepelí, survival produkty nebo taktická pera – to vše zpracované s citem na taktický design každého kousku. V exkluzivní řadě Xtreme se dočkáte i špičkové oceli 440C.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení