Podzimní outdoor

Přinášíme Vám tipy jak se co nejefektivněji připravit do podzimní přírody

  1. Procházky v přírodě

Pokud jste se vybrali na procházku lesem a nejste zkušený turista, neměli byste zapomenout na praktické věci a pomůcky do přírody, které vám pomohou v případě, že by začalo pršet, na vhodnou obuv, abyste předešli vyvrtnutí kotníku když stoupáte na kluzký povrch pomocí návlekův, vhodné oblečení a také malé občerstvení. Cestovní doplňky jako termosky, či ochrana proti hmyzu by také neměly chybět ve vašem vybavení. Musíte myslet i na možnost, že potkáte jiné turisty se stejným cílem jako je ten váš. Zde se naskytne možnost vytvářet nová přátelství a do budoucna společné cestování a poznávání nových míst.

outdoor-baner-kentaurzbrane

 

  1. Kouzlo přírody při stanování

Když jste se vybrali do lesa bourat domácí stereotyp, ukázat dětem kouzlo přírody i v noci, musíte myslet na založení ohně a nakácení dřeva pomocí sekery, na vaření jídla a také na vhodnou obuv a oblečení, abyste nezmrzli, jelikož noci na podzim bývají chladné. Také byste měli být v takovém případě dost kreativní, aby se děti na stanovačce nenudily, je třeba dopředu vymyslet vhodný program, který je zabaví, nebo později uspí. Pokud byste vymýšleli program za pochodu, noční bádání s čelovkami či baterkami a hledání světlušek, mluvení strašidelných příběhů, nebo poslech zvířecích zvuků je také dobrý způsob, jak naučit děti lásce k přírodě a objevit její kouzlo. Nezapomeňte si uzamknout osobní věci, když se vzdálíte ze svého tábořiště.

Pokud byste si chtěli zahrát taktické hry s většími dětmi nebo s přáteli, nezapomeňte na masku odolnou proti nárazům.

  1. Sbírání hub

Pokud jste si do lesa odběhli na houby, je třeba myslet na bezpečnost, možnost úrazu a  nouzové situace  pokud les neznáte, měli byste se držet vyznačených tras. Tam většinou houby nerostou, čili se může stát, že se snadno ztratíte a proto byste měli mít v příručním batohu potřebné vybavení krabičky poslední záchrany. Také je zde možnost, že potkáte divoké zvíře, které bude více překvapeno a vylekáno než vy, v takovém případě byste měli ovládat své emoce a zachovat klid, abyste předešli případnému zranění sebe nebo zvířete.

Tyto rady jsou převážně základ, který potřebujete dodržovat a vyhnete se tak nepříjemnostem, které Vás mohou nemilě překvapit. Hlavně je třeba se dobře bavit, sklízet nezapomenutelné zážitky ať už s rodinou nebo přáteli, poznávat nové lidi, odpočívat a hledat nové poznatky. V přírodě je třeba nabrat sílu a čerstvý vzduch, abychom se pak mohli vrátit ke svým každodenním povinnostem odpočatý a relaxovaný.