EK Archery

Kuše je zbraň jejíž historie sahá až do starověku, kdy se objevila v oblasti dnešní Číny a Koreje. V Evropě se stala jednou z nejvýznamnějších zbraní středověku, a ještě dlouho potom byla s oblibou využívána při lovu. Již před dlouhou dobou nahradily kuši coby bojovou nebo loveckou zbraň jiné vynálezy, na své eleganci a zajímavosti ale neztratila vůbec nic. Není proto divu, že se sportovní střelbě z kuše věnuje celá řada lidí a jejich počet neustále narůstá. Jednou z firem, která se výrobou moderních kuší zabývá, je EK Archery.

O značce

EK Archery je holandský výrobce kvalitních sportovních luků a kuší se sídlem v Eindhovenu. Společnost byla založena v roce 2015 jako evropská divize známého tchajwanského výrobce luků Poe Lang Archery Enterprise. Od té doby se EK Archery na trhu etablovala jakožto kvalitní značka tradičních střelných zbraní, samozřejmě v tom nejmodernějším provedení.

Společnost EK Archery si zakládá na tom, že svoji pozornost věnuje celému střelnému zařízení komplexně. Nevydává se cestou firem, které se chlubí dokonalým konceptem a konstrukcí svých kuší, přitom ale šetří na kvalitě zpracování jednotlivých konstrukčních dílů. Zákazníci se tak mohou spolehnout na to, že produkt, který si zakoupí, bude kvalitní ve všech směrech a bude jej charakterizovat dlouhá životnost.

Produkty EK Archery

EK Archery nabízí kuše v cenovém rozpětí v přepočtu od necelých dvou tisíc korun do patnácti tisíc korun. Je tak zřejmé, že mluvíme o zbraních v kategoriích „dobré“ až „špičkové“. Kuše od EK Archery mají na první pohled robustní konstrukci a také kvalita zpracování je na odpovídající úrovni i u kuší v nižších cenových relacích. Projevuje se tak pozornost, která je věnována kvalitě zpracování každé komponenty.

Nejvyšší třídu kuší EK Archery představuje špičková kladková kuše ACCELERATOR-410+, kterou charakterizuje absolutní přesnost i vysoká rychlost šípu. Pokud to se střelou z kuše myslíte vážně, je to pro vás opravdu dobrá volba.

Střední cestu představuje ACCELERATOR-370+, další kladková kuše ze stejné série. I ona naplní očekávání naprosté většiny sportovních střelců, kteří již od své kuše očekávají vysokou úroveň kvality přetavenou ve špičkovou přesnost i další parametry.

Začínající střelci zase ocení vlastnosti a snadné ovládání pistolové kuše COBRA Aluminum. Ta je charakterizována kovovým tělem, které přesně sedí v ruce i hladkým chodem všech mechanismů.

Samozřejmostí je i široká nabídka doplňkového vybavení včetně náhradních dílů či vaků na zbraně.

Z nabídky EK Archery si zkrátka a dobře vybere opravdu každý. Začátečníci i zkušení střelci v ní naleznou zbraň vhodnou přesně pro ně. Vilém Tell byl sice Švýcar a nikoliv Holanďan, kuše EK Archery by ale jistě ocenil.