KOMISNÍ Perkusní puška ARDESA Pennsylvania cal. 45

Kód: 141302088312
Novinka Kategorie D - volně prodejné
Značka: Ardesa
19 000 Kč 15 702,48 Kč bez DPH
Nelze objednat

Vynikající stav, bez známek používání - sbírkový stav. Perkusní verze této pušky vychází z historicky předcházejících křesadlových pušek používaných oddíly amerických povstalců v době Války o nezávislost, držící status autentičnosti, díky němuž je hojně využívána reenactmenty (historickými spolky)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Perkusní verze této pušky vychází z historicky předcházejících křesadlových pušek používaných oddíly amerických povstalců v době Války o nezávislost, držící status autentičnosti, díky němuž je hojně využívána reenactmenty (historickými spolky). Přináší jemné rysy a štíhlý vzhled tehdejších dlouhých pušek. Charakteristická zbraň obyvatelů velkých amerických planin, kteří ji používali k lovu menší zvěře na větší vzdálenosti. 
Spoušť je opatřena německým napínáčkem, lučík mírnou ostruhou. Mířidla jsou stavitelná. Puška je pažbená až k ústí. Pažba je ořechová s charakteristickou schránkou. Okolí schránky je bohatě zdobeno mosazným kováním. Mosazné ozdoby jsou také podél celé linie pažby pušky. Vyrábí se pouze v perkusní verzi.                             
Design  perkusních  a křesadlových  pušek  vyráběných puškaři té doby na území dnešního státu Pennsylvania a blízkého okolí byl podobný a relativně společný.  Odtud pramení i současné označení pro pušky nesoucí jejich charakteristické rysy – „Long Rifle“ Pennsylvania.

Model Pennsylvania
Ráže .45
Výrobce Ardesa
Funkce perkusní
Délka hlavně 1022mm
Celková délka 1450mm
Hmotnost 3900g
Vývrt 1/66“
Mířidla výškově i stranově stavitelné hledí, stranově stavitelná muška

 

 

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: ARDESA
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: