Vzhledem k situaci ohledně Covid pandemii Vás prosíme o trpělivost během vyřizování Vašich objednávek, na kterých pracujeme. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte pomocí emailu info@kentaurzbrane.cz. Děkujeme za pochopení

Flobertkový revolvery - Ekol

Nejprodávanější

Flobertka Ekol ARDA cal. 4mm černá
Flobertka Ekol ARDA cal. 4mm černá
Tip
Nelze objednat
Kód: 06397
 
1 950 Kč
Detail
1 položek celkem
Flobertka Ekol ARDA cal. 4mm černá
Tip
1 950 Kč

Nejkompaktnější flobertka od tureckého výrobce Ekol, ato model ARDA. Lze "strčit do kapsy"

Kód: 06397

Tzv. flobertky, pojmenované po francouzském puškaři, vynálezci a průmyslníkovi Louisi Flaubertovi, jsou typem palné zbraně. Využívají náboje s okrajovým zápalem. Většinou se setkáte právě s revolverem či puškou, méně často pak s pistolí.

Revolvery jsou ve srovnání s puškou rozměrově menší a nevyžadují přibíjení. Proto se s nimi lépe manipuluje. Většinou se tento typ zbraně vyrábí v ráži 4 nebo 6 mm.

Flobertkové revolvery se využívají především k rekreační a zábavné střelbě (sportovní střelba na redukované vzdálenosti či výcvikové účely). Mají snížený výkon (úsťová energie do 7,5 J), v souladu s aktuální legislativou jsou volně prodejné. Zájemce o tento typ zbraně proto nepotřebuje zbrojní průkaz.

Vizuálně jsou však od ostrých zbraní k nerozeznání. Mezi dnes nejznámější výrobce tohoto typu zbraní se řadí tradiční turecká značka Ekol.